NEFES KREDİSİ 2020

Sayın Üyemiz;

TOBB öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi Sayın TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Basın Açıklamasıyla duyurulmuştur. Ülkemiz Ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere; TOBB NEFES KREDİSİ adı altında Balıkesir Ticaret Borsası olarak 3.000.000 TL (Üç Milyon TL) katkı sağlanmıştır.

  • Borsamız üyeleri, Denizbank AŞ.’nin ilimiz ve ilçelerinde bulunan şubelerinden birine başvuruda bulunarak kredi kullanabileceklerdir.
  • Cirosu 3 Milyon TL ve altında olan Üyelerimiz 50.000 TL, 3 Milyon TL ile 25 Milyon TL (dahil) arasında olan Üyelerimiz 100.000 TL azami kredi kullanabilecektir.
  • Kredinin brüt faiz oranı yıllık %7,50’dir. 2020 yılında anapara ve faiz ödemesi dahil Üyelerimiz bankaya hiçbir ödeme yapmayacak olup, 2021 yılında 12 eşit taksitle ödeme yapabileceklerdir.
  • Protokol imzalanan bankalar tarafından masraf Bankaların TOBB Nefes Kredisi için alacağı masraf kefalet oranının %0,75 ile sınırlı olacak. 50.000 TL Kredi için 150 TL, 100.000 TL için 300 TL tutarında dosya masrafı kesilecektir. Üyelerimiz düşük faiz ve uzatılmış yeni vadenin yanı sıra düşük masraftan da yararlanacaktır.
  • KOBİ olan Üyelerimiz, TOBB Nefes Kredisi’ne başvurabilmek için öncelikle Borsamızdan açıklama olarak “Nefes Kredisi Başvurusu içindir.” İbareli faaliyet belgesini alması yeterli olacak. (Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir.) Üyelerimiz İl/İlçelerindeki yukarıdaki anılan bankanın herhangi bir şubesine bankanın talep edeceği kredi evrakları ile müracaat edebilecektir.
  • Kamu Bankaları ile TOBB görüşme halinde olup 2 hafta içerisinde diğer kamu bankaları ile sözleşme yapılacağı tarafımıza bildirilmiş olup bu bankalarımızın katılımı ile kampanyamız daha da güçlenecektir.

TOBB Nefes Kredisi Kampanyası’nın Ülkemize ve Borsamız üyelerine hayırlı olması dileğiyle bilgilerinizi rica ederim.

Kategorideki Diğer Başlıklar

TMO KAMUOYU AÇIKLAMASI: 2020 DÖNEMİ MISIR ALIM FİYATI
BAKAN PAKDEMİRLİ; 329,4 MİLYON LİRA ÇİĞ SÜT DESTEK ÖDEMESİ CUMA GÜNÜ HESAPLARA YATIYOR
IPARD KAPSAMINDA 71 PROJEYE 71 MİLYON LİRA HİBE
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜN'DE ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ YAD ETTİK
KOSGEB KOBİ DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME WEBİNARI
ÜRETİCİLERİMİZE 651 MİLYON LİRALIK DESTEK ÖDEMESİ BAŞLIYOR!
TMO KAMUOYU AÇIKLAMASI: HAŞHAŞ KAPSÜLÜ ALIMLARINA BAŞLANMIŞTIR
KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ SEMİNERİ (İNTERNET ÜZERİNDEN)
TMO'NUN PEŞİN HUBUBAT SATIŞLARI
TEMMUZ 2020 AYI VERGİ TAKVİMİ