DÜNYA 3.SܒNDEN BORSAYA ZİYARET

Çin’de düzenlenen “World Adolescent Robot Contest 2019 Challenge” Dünya Robot Olimpiyatlarında dünya 3.sü olarak büyük başarı elde eden Balıkesir Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Turgut Kıvanç, takım danışmanı Harun İKİZ ve öğrencileri Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kuruluna ziyaret gerçekleştirerek plaket takdim ettiler. Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersin Erdoğmuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Çatal ve Nuri Murat Ocak ziyarette hazır bulundular.

Danışman Öğretmen Harun İkiz “Finansal yönden Balıkesir Ticaret Borsası olarak büyük maddi destek verdiniz. Geleceğe ve bilime yön verecek olan gençlerimize bu imkanları sağladığınız için Ticaret Borsası Yönetim Kurulu nezdinde tüm Balıkesir Ticaret Borsası camiasına teşekkür etmek istiyoruz. Robot yarışmasında her yıl bir tema belirleniyor. Bu yılın teması smart cities akıllı şehirlerdi. Bu temada robot masadaki görevleri yaparak puan kazanıyor. Bizim robotumuz 4 tane ampulü aynı anda taşıyabiliyor ve yerlerine yerleştiriyor. Evlerdeki patlak ampulleri belirleyip çöp alanına bırakıp yuvasına gidiyor. Robotumuz 220 üzerinden 170 puan yapabiliyor. Turnuvaya 18 ülke 57 takım katıldı. Yine bu süreçte maddi manevi desteklerini esirgemeyen Kemal başaran AŞ’ye Asgün Petrol ve Komando Av’a da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.  

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Erdoğmuş “Dünya çapında yapılan bu yarışmada Balıkesir’i ön plana çıkaran siz ve ekibinizde yer alan öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Balıkesir Ticaret Borsası adına almaktan gurur duyuyorum” dedi.

Kategorideki Diğer Başlıklar

TARIMSAL ÜRETİCİLERİN HAZİNE DESTEKLİ KREDİ GERİ ÖDEMELERİNE ERTELEME
HALKBANKASI CAN SUYU KREDİSİ HK.
‘‘İŞE DEVAM DESTEĞİ-KÜÇÜK İŞLETME CAN SUYU KREDİSİ’’
NEFES KREDİSİ 2020
DEVLET DESTEKLİ TİCARİ ALACAK SİGORTASI HK.
TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ BANDIRMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MISIR SATIŞI (07.04.20202)
TMO BANDIRMA ŞUBESİ HUBUBAT VE BAKLİYAT SATIŞLARI HK.
COVID-19 İŞYERİ KORUNMA TEDBİRLERİ HK.
EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI PAKETİ
BALIKESİR KUZU ETİ COĞRAFİ ANKARA BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ