Hayvan ve Hayvansal Ürünlerin İthalat İşlemlerinde Elektronik Kayıt Sistemi Kullanımına Başlanacaktır

Sayın Üyemiz,

​Hayvan ve hayvansal ürünlerin ithalat işlemleri ile ilgili Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü sorumluluğunda aktif 23 Veteriner Sınır Kontrol Noktası (VSKN) Müdürlüğü ve yetkilendirilmiş Bakanlığımız İl Müdürlüklerince yürütülen ithalat kontrolleri ve yetkili İl Müdürlükleri ile Genel Müdürlüklerce kontrol belgesi onaylama işlemleri ile ilgili olarak web tabanlı elektronik kayıt sistemi geliştirilmiştir.

01 Eylül 2019 tarihinden itibaren yukarıda belirtilen tüm ithalat işlemleri elektronik kayıt sistemi ile gerçekleştirilecektir.

Söz konusu sistemin hayvan veya hayvansal ürün ithalatı gerçekleştirmek isteyen firma ve kişiler tarafınca da kullanılması gerektiğinden ilgililerin Bakanlığımız VSKN/İl/İlçe Müdürlüklerine başvurarak ücretsiz olarak sisteme kayıtlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

https://hbs.tarbil.gov.tr/  web adresinden giriş yapılacak sistemin kontrol belgesi ve Veteriner Giriş Belgesi doldurma işlemlerini açıklayan video http://content.tarimtv.gov.tr/asset/86m75x9q/7UPn97mm.html adresinde yer almaktadır.

01 Eylül 2019 tarihinden itibaren kesin kullanıma başlanacak olan sistemle ilgili aksaklıklara mahal verilmemesi amacıyla uygulama videosunun izlenmesi, gerek görüldüğü takdirde VSKN Müdürlükleri personelimizden bilgi alınması gerekmektedir.

Kategorideki Diğer Başlıklar

BARIŞ PINARI HAREKATI BASIN AÇIKLAMASI
KADIN KOOPERATİFLERİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ VE YAYGINLAŞTIRILMASI TOPLANTISI
ANKARA-İSTANBUL ve KARS’TA BORSA RÜZGARI
DÜNYA 3.SܒNDEN BORSAYA ZİYARET
2019 DÖNEMİ ÇELTİK ALIM FİYAT VE POLİTİKALARI
KAMUOYU AÇIKLAMASI: TMO, ÇEKİRDEKSİZ KURU ÜZÜM ALIMLARINA BAŞLIYOR
TRAKYA BİRLİK AYÇİÇEĞİ ÖN ALIM FİYATINI AÇIKLADI
AYÇİÇEĞİ ALIM FİYATLARI AÇIKLANDI
YAĞLI TOHUMLU BİTKİLER FARK ÖDEMESİ İLE HUBUBAT, BAKLAGİL VE DANE MISIR DESTEĞİ BUGÜN ÖDENİYOR
IEEE ÖĞRENCİ TOPLULUĞUNDAN BORSAMIZA ZİYARET