LİSANSÜSTÜ TEZ ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası arasında Lisansüstü Tez Çalışmalarına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

İmza törenine Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Serel, Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu ve Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula katıldı. Törende ayrıca Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, ile Balıkesir (Küsi) Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği temsilcisi Prof. Feyzullah Temurtaş, Teknokent Müdürü Doç. Dr. Murat Erhan Balcı hazır bulundular.

Bu protokolün amacı Üniversite - Sanayi işbirliği kapsamında; Balıkesir ilinde değişik alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin sorunlarının Üniversite bünyesindeki Enstitülerde yürütülen lisansüstü tez çalışmaları kapsamında çözümüne katkı sağlanmasıdır. Bu protokol ile Sanayinin sorunlarının çözülmesi, Sürdürülebilir Üniversite-Sanayi işbirliğinin sağlanması, İşletmelerin sorunlarına Üniversite ile birlikte çözüm üretilmesinin teşvik edilmesi, Üniversitede Sanayinin sorunlarına çözüm üretici lisansüstü tezlerin yapılmasının teşvik edilmesi planlamaktadır.

Kategorideki Diğer Başlıklar

DÜNYA 3.SܒNDEN BORSAYA ZİYARET
2019 DÖNEMİ ÇELTİK ALIM FİYAT VE POLİTİKALARI
KAMUOYU AÇIKLAMASI: TMO, ÇEKİRDEKSİZ KURU ÜZÜM ALIMLARINA BAŞLIYOR
Hayvan ve Hayvansal Ürünlerin İthalat İşlemlerinde Elektronik Kayıt Sistemi Kullanımına Başlanacaktır
TRAKYA BİRLİK AYÇİÇEĞİ ÖN ALIM FİYATINI AÇIKLADI
AYÇİÇEĞİ ALIM FİYATLARI AÇIKLANDI
YAĞLI TOHUMLU BİTKİLER FARK ÖDEMESİ İLE HUBUBAT, BAKLAGİL VE DANE MISIR DESTEĞİ BUGÜN ÖDENİYOR
IEEE ÖĞRENCİ TOPLULUĞUNDAN BORSAMIZA ZİYARET
KARESİ BELEDİYE BAŞKANI SN. DİNÇER ORKAN'DAN GELENEKSEL KURTDERELİ GÜREŞLERİNE DAVET
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ 13.ETAP KAPSAMINDA YATIRIMLARIN DESTEKLENMESİ (Tebliğ NO:2019/30)