LİSANSÜSTÜ TEZ ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası arasında Lisansüstü Tez Çalışmalarına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

İmza törenine Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Serel, Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu ve Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula katıldı. Törende ayrıca Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, ile Balıkesir (Küsi) Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği temsilcisi Prof. Feyzullah Temurtaş, Teknokent Müdürü Doç. Dr. Murat Erhan Balcı hazır bulundular.

Bu protokolün amacı Üniversite - Sanayi işbirliği kapsamında; Balıkesir ilinde değişik alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin sorunlarının Üniversite bünyesindeki Enstitülerde yürütülen lisansüstü tez çalışmaları kapsamında çözümüne katkı sağlanmasıdır. Bu protokol ile Sanayinin sorunlarının çözülmesi, Sürdürülebilir Üniversite-Sanayi işbirliğinin sağlanması, İşletmelerin sorunlarına Üniversite ile birlikte çözüm üretilmesinin teşvik edilmesi, Üniversitede Sanayinin sorunlarına çözüm üretici lisansüstü tezlerin yapılmasının teşvik edilmesi planlamaktadır.

Kategorideki Diğer Başlıklar

BALIKESİR İLİ ODA/BORSA KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI
TMO HUBUBAT SATIŞLARI HK.
KAMUOYU AÇIKLAMASI: TMO'NUN, UYGUN FİYATLARLA BAKLİYAT SATIŞLARI DEVAM ETMEKTEDİR
ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİNİN MUAYENESİ İÇİN MÜRACAAT DUYURUSU
KVKK, VERBİSE KAYIT SÜRELERİ UZATILMIŞTIR
IPARD 8. BAŞVURU ÇAĞRI İLANI HK.
MUHTASAR AYLIK PRİM VE HİZMET BELGESİ EĞİTİMİ
PATATES SOĞAN İHRACATININ ÖN İZNE BAĞLANMASI
2020 YILI TARIM HAVZALARINDA DESTEKLENECEK ÜRÜN LİSTELERİ
TAVUK YUMURTASI VE BALIKTA KDV İNDİRİMİ